world peace university dunya baris universitesi cyprus university 2

Shopping cart

shape
shape

Kooperatif Şirketler Mukayitliği Stratejik Planlama Eğitimi için Dünya Barış Üniversitesi’nde !

  • Home
  • Blog
  • Kooperatif Şirketler Mukayitliği Stratejik Planlama Eğitimi için Dünya Barış Üniversitesi’nde !

Ülkemiz kooperatifçiliğinin gelişmesinde başat bir rol oynayan Kooperatif Şirketler Mukayyitliği; gelişen teknolojiler, büyüyen kooperatifçilik sektörü ve yeni kamusal hizmet anlayışı gibi gerekliliklere bağlı olarak yapısal bir yenileşim ve dönüşüm kararı doğrultusunda, Dünya Barış Üniversitesi’nden “Stratejik Planlama ve Dönüşüm Politikaları” başlıklı bir eğitim aldı.

Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nden otuz bir kişinin katıldığı eğitim seminerinde kısa bir konuşma yapan Dünya Barış Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sofu Altınbaş; KKTC’nin kamusal gelişimine yardımcı olacak her türlü eğitim desteğinin Üniversite tarafından verilmesinden duyduğu heyecanı dile getirerek KKTC’nin gelişimine doğrudan katkı sağlayacak her amaçlı eğitsel ve kğltürel faaliyetlerde Dünya Barış Üniversitesi’nin hazır olduğunu ifade etti.

Dünya Barış Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sağsan ise eğitimin başında, Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin DBÜ’yü tercihinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek eğitimin Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin amacına hizmet edecek bir şekilde tasarlandığını söyledi. Yaklaşık üç saat süren eğitimde, aynı zamanda eğitici de olan rektör Prof. Dr. Mustafa Sağsan, 7 Aralık 2023 Perşembe günü Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nin gerçekleştireceği geniş kapsamlı çalıştayda, çalışanların hem moderatör hemde raportör olarak nelere dikkat etmeleri gerektiğinin ipuçlarını anlattı.