world peace university dunya baris universitesi cyprus university 2

Shopping cart

shape
shape

Sanat Fakültesi

  • Home
  • Sanat Fakültesi
assoc-prof-dr-eser-kececi-malyali
Dekanın Mesajı

Assoc. Prof. Dr. Eser Keçeci MALYALI

Dünya Barış Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne hoş geldiniz. Fakültemiz sizlere çağdaş, yenilikçi ve dinamik bir eğitim sunmaktadır. Burada huzurlu ve samimi bir ortamda yaratıcı, kendini adamış, sanatsal ve iyi kaynaklara sahip bir topluluk bulacaksınız. Fakültemiz, kariyerlerini sanat ve endüstri trendlerinin ön saflarında tutan, öğrencilerin becerilerini geliştirmek ve sanatsal bakış açılarını derinleştirmek için şevkle çalışan sanat ve tasarım profesyonelleri ve akademisyenlerden oluşmaktadır.
Fakültemiz çatısı altındaki bölümler hem modern teknolojilerle hem de geleneksel üretim tekniklerine yönelik olanaklarla son derece donanımlıdır. Uygulamalı derslerimizin yer aldığı atölyeler arasında tasarım ve çizim stüdyoları, bilgisayar laboratuvarları, baskıresim stüdyoları, seramik, heykel ve kağıt atölyeleri, disiplinler arası stüdyolar bulunmaktadır. Öte yandan teorik derslerimizin işlendiği dersliklerimiz her türlü teknolojik gereksinimle donatılmıştır.
Temel amacımız öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Tüm bölümlerin akademik programları, öğrencilere küreselleşen ve dijitalleşen dünya bağlamında yaratıcı çalışma bilgisi kazandırmak, eleştirel düşünmeyi benimsemelerine, yenilikçi ve yaratıcı fikirlere değer vermelerine ve bu yaratıcı fikirleri uygulamaya dönüştürmelerine yardımcı olmak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

BÖLÜMLER

plastic arts world peace university 1

Plastik Sanatlar

Dünya Barış Üniversitesi